Dotychczas szkoła podjęła następujące działania:
1. Opracowano informację na temat programu i zamieszczono stosowną informację na szkolnej stronie Internetowej oraz Facebooku.
2. Rozmieszczono na terenie szkoły w formie plakatowej informację z numerem bezpłatnego telefonu wsparcia psychicznego.
3. Zamieszczono na Facebooku i szkolnej stronie internetowej w aktualnościach oraz w zakładce nasza szkoła – pedagog/psycholog – zdrowie psychiczne Informator o dostępnych formach opieki zdrowotnej oraz aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi”.
Zadania Koordynatora szkolnego
1. Opracowanie informacji dla uczniów i rodziców na temat pomocy psychologicznej i wraz z załącznikami przesłanie ich wychowawcom i nauczycielom.
2. Zamieszczenie na Facebooku i szkolnej stronie internetowej w aktualnościach oraz w zakładce nasza szkoła – pedagog/psycholog – zdrowie psychiczne informacji na temat programu wraz ze stosownymi załącznikami. Aktualizowanie informacji co 3 miesiące.
3. Przesłanie wychowawcom i nauczycielom informacji na temat realizacji programu celem przesłania ich przez e-dziennik wszystkim uczniom i rodzicom.
4. Przygotowanie kampanii informacyjnej (zewnętrznej i wewnętrznej).
5. Bieżąca współpraca z koordynatorem regionu Legnica, realizatorem programu Cogito Med. i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego /J. Jasiurska/.
Zadania Nauczycieli/Wychowawców
1. Skuteczne przekazanie:
• Rodzicom na spotkaniu /i przez e-dziennik/ informacji o programie. Informację należy ponawiać co 3 miesiące.
• Uczniom na godzinie wychowawczej informacji o programie. Informację należy ponawiać co 3 miesiące.
2. Kontynuowanie obserwacji uczniów i w razie zaobserwowania niepokojących objawów przekazywanie informacji wychowawcy, psychologowi lub pedagogowi.
3. Ponawianie co 3 miesiące na Facebooku i szkolnej stronie internetowej w aktualnościach informacji na temat programu.